Ndërlidhjet

ROMË


Një oficer policie ka vrarë pa dashur një tifoz, teksa përpiqej të qetësojë përleshjen mes simpatizantëve të klubeve futbollistike Lazio dhe Juventus në një ndalesë të autostradës.
Shefi i policisë në Arezzo e quajti "gabim tragjik" incidentin që ndodhi kur ndërhyri oficeri i policisë.
Tifozi, i cili u plagos për vdekje, ishte një 26-vjeçar nga Roma.
XS
SM
MD
LG