Ndërlidhjet

TBILISI


Gjeorgjia do ta heqë gjendjen e jashtëzakonshme të premten më 16 nëntor, tha sot kryetarja e parlamentit, Nino Burjanadze.
"Prej 16 nëntorit, në Gjeorgji do të hiqet gjendja e jashtëzakonshme dhe ne do t'i kthehemi mënyrës normale të jetës. Shpresoj të fillojmë përgatitjet parazgjedhore për zgjedhje demokratike e të lira. Popullit të Gjeorgjisë i përket të vendosë se kush do ta udhëheqë në ciklin e ardhshëm zgjedhor", tha ajo.
Me këtë prononcim, Burjanadze konfirmoi deklaratën e djeshme të të dërguarit amerikan, Matthew Bryza.
XS
SM
MD
LG