Ndërlidhjet

DAKA


Së paku 242 persona humbën jetën dhe 650 mijë të tjerë u detyruan të evakuohen për shkak të ciklonit në bregdetin e Bangladeshit gjatë natës.
Bangladeshi është një nga vendet më të prekura nga moti ektrem dhe pasojat e ngrohjes globale.
XS
SM
MD
LG