Ndërlidhjet

UASHINGTON


Shtetet e Bashkuara dhe Rusia, sot, kanë bërë publik planin për flakjen e disa tonelatave të armëve tepricë, që përmbajnë plutonium. Tonelata të shumta të plutoniumit do të konvertohen në karburante, që më pas do të përdoren për prodhimin e energjisë elektrike.
XS
SM
MD
LG