Ndërlidhjet

NJU DELHI


Të paktën tre shpërthime pothuaj simultane kanë ndodhur në tre qytete të ndryshme të Indisë. Zyrtarët thanë se është konfirmuar vdekja e të paktën 10 njerëzve. Shpërthimet kanë ndodhur në Lucknow, Faizabad dhe qytetin e shenjtë, Benares.
Ende askush nuk e ka marrë përgjegjësinë për sulmet, ndërsa policia nuk ka apostrofuar të dyshuar.
XS
SM
MD
LG