Ndërlidhjet

BAGDAD


Gazetari irakian Dia al-Kawwaz i ka thënë agjencisë franceze të lajmeve AFP se persona të armatosur kanë vrarë 11 anëtarë të familjes së tij. Duke folur nga kryeqyteti i Jordanit, Amman, ai ka thënë se katër të armatosur kanë hyrë dje në shtëpinë e familjes së tij në Bagdad, dhe i kanë vrarë dy motrat me bashkëshortët e tyre, si dhe shtatë fëmijë të moshës prej 5 deri 10 vjet.
XS
SM
MD
LG