Ndërlidhjet

PESHAWAR


Ushtria e Pakistanit tha se të paktën 20 luftëtarë talebanë janë vrarë në ofenzivën e trupave qeveritare në luginën Swat. Ushtria tha se qëllimi i operacionit është heqja e klerikut Maulana Fazlullah, i cili kërkon të zbatojë ligjin e Sheriatit, dhe predikon luftën e shenjtë kundër qeverisë.
XS
SM
MD
LG