Ndërlidhjet

UASHINGTON


Shtëpia e Bardhë i hodhi poshtë pretendimet e Rusisë se Shtetet e Bashkuara kanë luajtur rol në vendimin e OSBE-së që të mos dërgojë vëzhgues në zgjedhjet parlamentare në Rusi. Zëdhënësja Dana Perino i quajti "absolutisht të pavërteta" pohimet e presidentit rus Vladimir Putin, sipas të cilit, Organizata për Suiguri dhe Bashkëpunim në Evropë, ka për qëllim që zgjedhjet e 2 dhjetorit t'i paraqesë si "jolegjitime".
OSBE-ja gjithashtu i ka hedhur poshtë pretendimet e Putinit, duke thënë se autoritetet ruse ua kanë mohuar vizat vëzhguesve.
XS
SM
MD
LG