Ndërlidhjet

MOSKË


Ministri i jashtëm rus, Sergei Lavrov sot e përshkruajti situatën në Kosovë si "shumë alarmuese" dhe tha se Moska nuk i pranon pohimet e perëndimit se pavarësia për Kosovën është e pashmangshme. Ai tha se "tash shumë prej atyre që mbështesnin thirrjet për deklarimin e shpejtë të pavarësisë së Kosovës po fillojnë t'i kuptojnë konsekuencat e mundshme".
XS
SM
MD
LG