Ndërlidhjet

KJEV


Blloku i partive pro perëndimore ka formuar koalicionin qeveritar sot në Ukrianë. Partia e presidentit aktual Viktor Jushcenko dhe e një tjetër drejtueseje të revolucionit të portokalltë, Julia Timoshenko nënshkruan sot marrëveshjen që i jëp mbështetjen e më shumë se gjysmës së deputetëve në parlament.
XS
SM
MD
LG