Ndërlidhjet

ANKARA


Zyrtarët thonë se sot nga përplasja e një aeroplani në Turqinë qendrore kanë humbur jetën të 56 udhëtarët dhe anëtarët e ekuipazhit.
Aeroplani ishte zhdukur nga radarët pak para aterimit ne Isparta, që është 150 kilometra në veri të pushimores Antalia. Aeroplani fluturoi nga Stambolli.
Nuk është e qartë se cili ishte shkaku i përplasjes.
XS
SM
MD
LG