Ndërlidhjet

PRISHTINË


Dështimi i arritjes së zgjidhjes për statusin e Kosovës përmes negociatave, ka shtyrë Sekretarin e Përgjithshëm te NATO-s, Japp de Hoop Scheffer që të qëndrojë sot në Prishtinë, për t’u transmetuar liderëve kosovar mesazhet e Aleancës Veriatlantike për pjekuri dhe përgjegjshmëri politike.
Në cfarëdo situate të mundshme, KFOR-i do të mbetet në Kosovë e nëse do të ketë nevojë, NATO-ja do të dergojë trupa shtesë, tha Scheffer, pas takimit me liderët kosovar dhe komandantin e KFOR-it.
XS
SM
MD
LG