Ndërlidhjet

BAGDAD


Policia e Irakut dhe zyrtarë mjekësorë thanë se militantët e dyshuar të al-Kaidës kanë sulmuar sot një fshat shiit në veri të Bagdadit duke kanë vrarë së paku 10 vetë dhe plagosur disa të tjerë. Sulmi u bë në fshatin Dwelah në provincën Diyala. Agjencitë e lajmeve raportojnë se sulmi i sotëm ndodhi një ditë pasi statistikat e qeverisë irakiane treguan se numri i civilëve të vrarë në këtë vend gjatë muajit nëntor ishte më i ulëti gjatë dy viteve të fundit.
XS
SM
MD
LG