Ndërlidhjet

LUBJANË


Ministri i jashtëm slloven Dimitrij Rupel tha sot se çështja e Kosovës do të jetë ndër prioritetet e presidencës sllovene në Bashkimin Evropian dhe ka vlerësuar se do të ishte më së miri që deri në fund të vitit të miratohej një rezolutë e re për Kosovën në Këshillin e Sigurimit.
Mëtutje, zoti Rupel tha se ''stabiliteti në rajon ndikon në sigurinë dhe mirëqenien e gjithë Bashkimit Evropian''.
Ai shpreh se ''zgjidhja e çështjes së Kosovës nuk mund të jetë akt i vetmuar'' dhe shtoi se ''duhet të merret parasysh edhe Serbia''.
XS
SM
MD
LG