Ndërlidhjet

KABUL


Dy ushtarë të NATO-s janë vrarë dhe tre të tjerë janë plagosur gjatë një sulmi në pjesën lindore të Afganistanit, Në një sulm tjetër të ngjashëm u vranë edhe gjashtë civil dhe gjashtë të tjerë u plagosën në pjesën jugore të Afganistanit. Në një deklaratë për shtyp Forcat Ndërkombëtare për Siguri njoftuan se dy nga ushtarët e tyre janë vrarë nga shpërthimi i një mine në rrugën anësore në provincën Uruzgan në jug të Afganistanit.
XS
SM
MD
LG