Ndërlidhjet

KABUL


Koalicioni i udhëhequr nga Shtetet e Bashkuara dhe forcat e Afganistanit kanë vrarë një komandant të lartë militant, që ishte përgjegjës për sulme me bomba dhe sulme të tjera në lindje të Afganistanit. Në njoftim thuhet se forcat e përbashkëta kanë vrarë militantin Mullah Sangeen gjatë një operacioni të martën. Qeveria amerikane pat ofruar 20 mijë dollarë për informacione që do të çonin në zënien ose vrasjen e tij.
XS
SM
MD
LG