Ndërlidhjet

BEOGRAD


Presidenti i Serbisë Boris Tadiq tha se pret që Rusia, Kina dhe disa vende të tjera anëtare të Këshillit të Sigurimit do ta mbështesin vazhimin e bisedimeve të mëtejshme për statusin e Kosoves.
"Pres disa nisma, e njëra prej tyre është vazhdimi i bisedimeve. Pres që vendet e tjera të mbështesin këtë iniciativë, e veçanërisht Rusia dhe Kina", tha sot Boris Tadiq në Beograd.
Ai mëtutje tha se derisa të jetë president "kurrë nuk do ta pranojë pavarësinë e Kosovës".
XS
SM
MD
LG