Ndërlidhjet

JERUSALEM


Të paktën dy militantë të Hamasit janë vrarë dhe dy të tjerë janë plagosur në një sulm ajror të Izraelit në Rripin e Gazës. Hamasi, i cili e kontrollon Rripin e Gazës, tha se në kohën e sulmit, personat ishin duke udhëtuar me makinë afër murit kufitar me Izraelin.
XS
SM
MD
LG