Ndërlidhjet

HONG KONG


Ish kryeministri në mërgim, Thaksin Shinauatra tha se do të kthehet në Tajlandë pas fitores së partisë së tij dhe atyre aleate në zgjedhjet e përgjithshme. Thaksin u largua nga posti i kryeministrit pas një grushi shteti nga ushtria në shtator të 2006. Nga ajo kohë ai ka jetuar në Britani.
XS
SM
MD
LG