Ndërlidhjet

BEOGRAD


Ka ardhur koha që Bashkimi Evropian të marrë përgjegjësinë për vendime të rëndësishme për Kosovën, Serbinë dhe gjithë Ballkanin Perëndimor, ka deklaruar kryeministri i Italisë Romano Prodi për mediat serbe.
Ai ka shtuar se në çdo takim me drejtuesit e Unionit ka përsëritur kërkesën për nënshkrimin e marrëveshjes së asociim stabilizimit mes Bashkimit Evropian dhe Serbisë.
XS
SM
MD
LG