Ndërlidhjet

HEBRON


Ushtria izraelite tha se dy ushtarë izraelitë dhe një palestinez janë vrarë në një shkëmbim zjarri afër qytetit Hebron në Bregun Perëndimor. Zyrtarët thanë se ushtarët, që nuk ishin në detyrë, ishin sulmuar dhe pastaj ishin kundërpërgjigjur me zjarr, duke vrarë një palestinez dhe plagosur një tjetër. Përgjegjësinë për sulmin e morën dy organizata militante palestineze.
XS
SM
MD
LG