Ndërlidhjet

LONDËR


Kryeministri irakian Nuri al Maliki takohet gjatë ditës në Londër me homologun e tij britanik Gordon Brown.
Takimi zhvillohet pas sulmit të djeshëm në Bakuba ku një atentator vetvrasës morri jetën e 7 personave dhe plagosi 22 të tjerë. Gjatë muajve të fundit të 2007 ishte shënuar rënie e dhunës në Irak.
XS
SM
MD
LG