Ndërlidhjet

UASHINGTON


Sekretarja amerikane e Shtetit u takua me ministrin e jashtëm të Libisë, duke qenë kështu takimi i nivelit më të lartë mes dy vendeve në 35 vitet e fundit.
Uashingtoni dëshiron të bashkëpunojë me Libinë në një numër cështjesh përfshi dhe atë të Kosovës, kur dihet se Libia ka marrë nga 1 Janari kryesinë e rradhës së Këshillit të Sigurimit.
XS
SM
MD
LG