Ndërlidhjet

UASHINGTON


Megjithë shqetësimet për ngadalësimin e rritjes ekonomike të Shteteve të Bashkuara "tregjet financiare janë të forta dhe të qëndrueshme", kurse "ekonomia ka themele solide", tha presidenti Bush.
Komentet e Bushit erdhën në përfundim të takimit mes tij dhe këshilltarëve ekonomikë, ku ishte diskutuar një projekt masash në ndihmë të ekonomisë amerikane.
XS
SM
MD
LG