Ndërlidhjet

ATHINË


Një tërmet i fuqishëm me intensitet 6.5 shkallë të Rihterit ka tronditur sot në mëngjes Athinën duke shkaktuar panikë te popullata. Tërmeti ka ndodhur rreth orës 7 e 14 minuta dhe shumë nga banorët e kryeqendrës së Greqisë kanë braktisur shtëpitë. Policia ka thënë se tërmeti nuk ka shkaktuar dëme serioze ose viktima.
XS
SM
MD
LG