Ndërlidhjet

TBILISI


Lideri i Gjeorgjisë Mikhail Sakashvili ka fituar në zgjedhjet presidenciale me 52.8% të votave, kanë thënë sot zyrtarët zgjedhor. Ky rezultat i mundëson zotit Sakashvili që të shpallet fitues dhe ta evitojë raundin e dytë të zgjedhjeve. Rivali i tij kryesor Levan Gaçeçiladze fitoi 27% të votave, tha Levan Tarknishvili kryetar i Komisionit Qëndror të Zgjedhjeve.
XS
SM
MD
LG