Ndërlidhjet

LONDËR


Franca, që e merr presidencën e radhës të BE-së në gjysmën e dytë të këtij viti, është në favor të zgjerimit të mëtejmë të bllokut, tha ministri francez për çështje evropiane, Jean-Pierre Jouyet. Në një intervistë për të përditshmen londineze, Fajnenshël Tajms, Jouyet tha se zgjerimi i mëtejm i Bashkimit Evropian "nuk është brengosës" dhe Franca do ta shtyjë përpara çështjen e integrimit eventual të shteveve të Ballkanit.
XS
SM
MD
LG