Ndërlidhjet

BRUKSEL


Shumica e vendeve të Bashkimit Evropian do të presin deri kah mesi i shkurtit për të filluar misionin policor dhe atë të drejtësisë në Kosovë, përndryshe dërgimi më i hershëm i këtij misioni mund të përçajë pushtëtarët pro evropianë në zgjedhjet presidenciale të Serbisë, ka thënë një diplomat evropian.
"Shumica mendojnë se muaji janar do të ishte kohë e gabueshme për dërgimin e misionit të BE-së në Kosovë", tha një diplomat i përfshirë në këtë çëshjte.
XS
SM
MD
LG