Ndërlidhjet

TEHERAN


Kreu i Agjensisë Ndërkombëtare për energji atomike, tha se ai ka inkurajuar Iranin që të përshpejtojë bashkëpunimin për zgjidhjen e çështjes së aktiviteteve bërthamore. Duke folur në Teheran Mohamed ElBaradei tha se diskutimet në këtë çështje kanë qënë "të sinqerta dhe miqësore". El Baradei nesër do takohet me presidentin Mahmud Ahmadinexhat.
XS
SM
MD
LG