Ndërlidhjet

TEHERAN


Drejtori i Agjencisë Ndërkombëtare për Energji Atomike, Mohammad ElBaradei, sot po takohet me liderët iranianë në Teheran. Ai po përpiqet ta shtyjë Iranin që të përshpejtojë bashkëpunimin për zgjidhjen e çështjes së aktiviteteve bërthamore. ElBaradei u takua me presidentin iranian Mahmud Ahmadinejad dhe pritet që gjatë ditës të tahohet edhe me liderin suprem të Iranit, Ajatollah Ali Khamenei.
XS
SM
MD
LG