Ndërlidhjet

RIAD


Turneu i presidentit amerikan në Lindjen e Mesme përmbyllet sot me vizitën në Egjipt.
Bush arriti në Egjipt ku takohet me homologun e tij egjiptian Hosni Mubarak në Sharm el Sheik.
Para Egjiptit presidenti amerikan ishte në Arabinë Saudite ku për dy ditë bisedoi me zyrtarët më të lartë për izolimin e Iranit, mbështetjen për procesin e paqes mes izraelitëve dhe palestinezëve dhe cmimin e lartë të naftës në treg.
XS
SM
MD
LG