Ndërlidhjet

LUBJANË


Nesër në Kranj të Sllovenisë do të mbahet takimi i kryesueses së Bashkimit Evropian me përfaqësuesit evropian të Grupit të Kontaktit për Kosovën. Ministria e Jashtme në Lubjanë tha se në takim do të marrë pjesë edhe kryediplomati evropian Havier Solana dhe komisioneri për zgjerim Oli Rehn, si dhe ministri i jashtëm gjerman Frank Walter Steinmeier, ai i Britanisë së Madhe Dejvid Miliband, francezi Bernard Kushner dhe ai italian Masimo Dalema.
XS
SM
MD
LG