Ndërlidhjet

BEOGRAD


Nesër në Serbi mbahen zgjedhjet presidenciale. Kandidatë kryesorë janë presidenti aktual pro-perëndimor Boris Tadiq dhe nacionalisti Tomisllav Nikoliq. Në garë janë edhe disa kandidatë tjerë.
Votime pritet të ketë edhe në disa lokalitete në Kosovë.
XS
SM
MD
LG