Ndërlidhjet

TBILISI


Një diplomat i lartë amerikan i bëri thirrje qeverisë dhe opozitës në Gjeorgji të punojnë të përmirësojnë demokracinë në vend.
Presidenti Mikhail Saakashvili nesër pritet të inaugurohet pas zgjedhjeve të kontestuara të 5 janarit.
Zv/ ndihmës sekretari i Shtetit, Matthew Bryza, tha se qeveria dhe opozita duhet siguruar që zgjedhjet e ardhshme parlamentare të jenë të lira, të drejta, dhe më të mira se zgjedhjet presidenciale.
XS
SM
MD
LG