Ndërlidhjet

MOSKË


Polonia tha se është e gatshme të heqë dorë nga vetoja në negociatat midis Bashkimit Evropian dhe Rusisë për marrëveshjen e partneritetit pas zgjidhjes së mosmarrëveshjeve tregtare midis Varshavës dhe Moskës. Këto komente janë bërë nga ministri i Jashtëm Radoslaw Sikorski pas takimit me homologun e tij rus Sergej Lavrov. Rusia së fundi ka ndaluar importin e mishit nga Polonia.
XS
SM
MD
LG