Ndërlidhjet

BRUKSEL


Kryeministri i Kosovës, Hashim Thaci po qëndron në Bruksel ku do takohet me zyrtarë të lartë të BE-së dhe Sekretarin e Përgjithshëm të NATO-s.
Thaci do diskutojë bashkërendimin e hapave të Kosovës me BE-në për shpalljen e pavarësisë dhe vendosjen e misionit evropian në Prishtinë.
Burimet evropiane thonë se nuk pritet të bëhet publike ndonjë datë për shpalljen e pavarësisë edhe pas kësaj vizite dy ditore të kryeministrit.
XS
SM
MD
LG