Ndërlidhjet

VJENË


"Kosova është përgjegjësi e Evropës, dhe sidomos e Bashkimit Evropian", ka deklaruar ministri i Jashtëm slloven, Dimitrij Rupel, vendi i të cilit kryeson Bashkimit Evropian. Rupel tha se tha se BE-ja shpreson që "në ditët e ardhshme" ta nënshkruajë Marrëveshjen e Stabilizim Asociimit me Serbinë. "Ne duhet ta ndihmojmë Serbinë sa më shumë që mundemi në rrugën e saj drejt Bashkimit Evropian", tha Rupel në një fjalim në këshillin e përhershëm të OSBE-së.
XS
SM
MD
LG