Ndërlidhjet

PRISHTINË


Në ditën e dytë të vizitës në Kosovë, presidenti i Shqipërisë Bamir Topi ka zhvilluar sot një takim me kryeministrin Hashim Thaçi. Dy bashkëbiseduesit
thanë se janë më se të bindur se Evropa do të flasë me një zë për pavarësinë e Kosovës. Ata thanë se Shqipëria dhe Kosova janë përcaktuar të jenë aleatë të Perëndimit dhe pjesë e familjes evropiane.
XS
SM
MD
LG