Ndërlidhjet

COLUMBIA


Në Shtetet e Bashkuara vazhdon gara për Shtëpinë e Bardhë. Demokratët sot më vonë gjatë ditës do t'i mbajë zgjedhjet partiake në Karolinën e Jugut. Hulumtimet e opinionit tregojnë se Barack Obama udhëheqë ndaj senatores Hillary Clinton, e cila i fitoi garat e fundit në New Hampshire dhe Nevada. Republikanët do ta vazhdojnë garën të martën në Floridë.
XS
SM
MD
LG