Ndërlidhjet

PRISHTINË


Në ditën e dytë të vizitës në Kosovë, presidenti i Shqipërisë Bamir Topi ka zhvilluar një takim me kryeministrin Hashim Thaçi. Dy bashkëbiseduesit thanë se janë më se të bindur se Evropa do të flasë me një zë për pavarësinë e Kosovës. Ata thanë se Shqipëria dhe Kosova janë përcaktuar të jenë aleatë të Perëndimit dhe pjesë e familjes evropiane.
XS
SM
MD
LG