Ndërlidhjet

UASHINGTON


Presidenti afgan Hamid Karzai ka thënë se vendi i tij dhe Pakistani do të ballafaqohen me "zymtësi dhe fat të keq", nëse kryengritësit taliban fitojnë. Në një intervistë për gazeten "Uashington Post", Karzai i ka bërë thirrje komunitetit ndërkombëtar t'u bashkohet për të mposhtur militantët islamikë. Shtetet e Bashkuara kanë qenë të "zgjuara", për të përkrahur lidhjet fqinjësore me Iranin pavarësisht armiqësisë mes Uashingtonit dhe Teheranit, ka thënë Karzai.
XS
SM
MD
LG