Ndërlidhjet

UASHINGTON


Senatori demokrat Edward Kennedy e ka mbështetur Barak Obaman për nominimin e tij nga demokratët për zgjedhjet presidenciale si "njeri me dhunti të jashtëzakonshme për udhëheqje dhe karakter". Kennedy është vëllau i presidentit të vrarë amerikan John Kennedy. Përkrahja e tij për Obaman rrit presionin për rivalen e tij, senatorën Hillary Clinton, gruan e ish presidentit Bill Clinton.
XS
SM
MD
LG