Ndërlidhjet

BALTIMORE


Presidenti i Shteteve të Bashkuara George Bush tha se besimi fetar i ka ndihmuar të mundë alkoholizmin.
Gjatë vizitës në një kishë në Baltimor, e cila u ndihmon ish të burgosurve që të luftojnë varësitë dhe problemet tjera për t'u integruar në shoqëri, Bush tha se njohja e "fuqisë më të lartë" i kishte ndihmuar atij që t'i japë fund "varësisë" nga alkoholi.
XS
SM
MD
LG