Ndërlidhjet

BAGDAD


Policia njoftoi se nga shpërthimi i bombave në Bagdad janë vrarë së paku 43 vetë dhe plagosur më se 75 të tjerë. Nga sulmi vetëvrasës me bombë në tregun Al-Ghazi, që shërben kryesisht për shitblerjen e kafshëve, janë vrarë së paku 35 vetë dhe plagosur më se 70 të tjerë.
Më vonë u njoftua se në një treg tjetër në juglindje të Bagdadit nga shpërthimi i bombës u vranë 8 vetë dhe disa të tjerë u plagosën.
XS
SM
MD
LG