Ndërlidhjet

MOSKË


Ministria e jashtme ruse e ka akuzuar OSBE-në se përpiqet t'i sabotojë zgjedhjet presidenciale në Rusi.
Organizata për Siguri dhe Bashkëpunim në Evropë e paralajmëroi Rusinë se nuk do t'i mbikqyrë zgjedhjet në 2 mars nëqoftëse Moska nuk i heq kufizimet ndaj vëzhguesve të saj.
Pritet që në zgjedhjet të fitojë Dmitriy Medvedev, kandidat i presidentit Vladimir Putin.
XS
SM
MD
LG