Ndërlidhjet

SARAJEVË


Dy ish paramilitarë serbë u dënuan për krime kundër njerëzimit të kryera kundër myslimanëve të Bosnjes gjatë luftës së viteve 1992-1995.
Gjykata e Bosnjes i dënoi vëllezërit Ranko dhe Rajko Vukoviç me nga 12 vjet burg pasi i shpalli fajtorë se kanë vrarë dy civilë myslimanë në qytetin Foça në lindje të Bosnjes, në maj të vitit 1992.
Të dënuarit ndodhen në paraburgim prej vitit 2007.
XS
SM
MD
LG