Ndërlidhjet

GJENEVË


Më shumë se gjysma e popullsisë së botës do kenë telefona mobilë gjatë këtij viti, që do të thotë se për herë të parë numri i përdoruesve të telefonave mobilë do jetë më i madh se i atyre që nuk kanë, bëri të ditur Unioni Ndërkombëtar i Telekomunikacionit. Ky i fundit njofton se numri më i madh i përdoruesve është në vende si Kina, India, dhe Rusia.
XS
SM
MD
LG