Ndërlidhjet

BAGDAD


Ushtria e Shteteve të Bashkuara njoftoi se pjestarët e saj kanë vrarë tetë kryengritës të dyshuar dhe kanë zënë 26 të tjerë, përfshirë edhe një lider të militantëve shiitë, gjatë dy ditëve të aksioneve në mbarë Irakun. Këta tetë persona janë vrarë në aksione të ndara, që për cak kishin rrjetin Al-Kaida në Irak.
XS
SM
MD
LG