Ndërlidhjet

Solana bisedon me Thaçin


Shefi i Bashkimit Evropian për politikë të jashtme, Javier Solana, ka ftuar për qetësi dhe përgjegjësi të gjitha palët pas deklarimit të pavarësisë së Kosovës.
Solana ka bërë të ditur se ka pasur kontakte me liderët e Kosovës dhe të Ballkanit, duke vënë në pah bisedën me kryeministrin Thaçi.
"Dëshiroj të nënvizoj se stabiliteti në Kosovë dhe në të gjithë rajonin është esencial dhe rrjedhimisht ftoj të gjithë të veprojnë me përgjegjësi dhe me qetësi", ka deklaruar Javier Solana.
XS
SM
MD
LG