Ndërlidhjet

A e rrezikon Trumpin amendamenti 25?


A e rrezikon Trumpin amendamenti 25?
Ju lutem të prisni
Embed

No media source currently available

0:00 0:10:00 0:00

Një president i Shteteve të Bashkuara mund të shkarkohet nga detyra me votëbesim apo edhe përmes një rruge më të komplikuar: duke u thirrur në amendamentin e 25-të të Kushtetutës. Çka është ky amendament, kush po e përmend dhe kë e rrezikon?

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG